O nás

 

Tradice     Log     Ruční výroba     Log     Láska k dřevu     Log     Česká výroba 

 

Jsme mladý manželský pár, Míša a Milan. Lidé plní nápadů. Umělci.

 

Kolaz_1

 

Dřevo jako materiál milujeme. Jak by taky ne. Provází naše rodiny od nepaměti. Například Milanův dědeček byl umělecký řezbář a dodnes po něm zůstaly neuvěřitelné kousky.

Dřevěné motýlky nám učarovaly. Nechtěli jsme ale jen tak nějaké anonymní kousky, dovezené odněkud ze zahraničí. Chtěli jsme vědět, co nosíme za dřevo i odkud je látka.

 

A tak vznikla značka KRott.

 

Od nápadu k finálnímu výrobku, se kterým bychom byli spokojeni, byla ale dlouhá cesta. Naše požadavky na kvalitu dřeva, látek i lidí byly vysoké a do toho přišla pauza na mnoha frontách v podobě covidu.

Spolu s naším kamarádem a skvělým truhlářem Petrem, který by o dřevu dokázal vypravovat hodiny, jsme navrhli tvar našich motýlků a vybrali pro ně ta nejlepší dřeva – typická česká, ale i luxusní zahraniční dřeviny. Aby každý kousek měl své důstojné místo, navrhli jsme také  speciální stojánek z ohýbaného dřeva.

Stejně tak jsme chtěli poctivé a kvalitní české látky. Objížděli jsme republiku, až jsme natrefili na Zdenku. Nejenže z jejich obchůdku látky nakupujeme, ale Zdenka i na každý motýlek látku ručně našívá.

Každý kousek je tak originálem, který projde hned několika rukama v různých místech naší republiky.

Krabičky pro nás vyrábí v Kyjově. Ačkoli firma zaměstnává převážně osoby se zdravotním postižením, jedná se o zkušené odborníky, kteří ví, jak na takovou správnou krabičku.

Kam všude se tedy náš dřevěný motýlek podívá?

Je to celkem cestovatel. Výroba se odehrává ve Veselí nad Moravou, našití látky probíhá v Ostravě, krabičky se vyrábí v Kyjově a vše se kompletuje v Brně.

Naším cílem je nabízet kvalitní výrobek, který bude dělat radost dlouhá léta, a ke kterému budete přikupovat další a další kousky.

 

Zpět do obchodu